lampy zabiegowe


Kliknij aby powiększyć...

5-ogniskowa lampa zabiegowa w technologii LED

Ewolucja, precyzja i niezawodność na sali operacyjnej

Nowa STARLED5, lampa chirurgiczna wykonana w rewolucyjnej technologii LED (Light Emitting Diode), która jest podstawą wszystkich lamp serii STARLED, tworzący perfekcyjne światło dla każdej sytuacji, wytwarza wiązkę światła bez promieniowania podczerwieni, o perfekcyjnej temperaturze koloru i bardzo długim cyklu życia.

Zimne światło na lata
Technologia LED gwarantuje źródło światła na sali operacyjnej bez emisji podczerwieni, co eliminuje ciepło pod lampą, zapobiegając wzrostowi temperatury w obszarze działania chirurga i przy jego głowie.
50 diod LED, z których zbudowano STARLED5 ułożono na okręgu, wokół uchwytu, generując plamę światła o średnicy 21 cm w odległości 1m, o wysokiej iluminacji 135.000 luxów i cyklu życia 50.000 godzin.

Opatentowany system ACRIS®
Niezwykły i innowacyjny opatentowany system ACRIS® zapewnia, dzięki sterowaniu mikroprocesorowemu utrzymywanie krzywych elektrycznych typowych dla LED na niezmiennym poziomie w czasie, przy jednoczesnym zachowaniu cyklu życia 50.000 godzin.
Indeks odwzorowania kolorów STARLED5 wynosi 95, a temperatura koloru 4.900 °K. Te dwie wartości pozwalają dokładnie odtworzyć skalę chromatyczną kolorów ciała ludzkiego.

Praktyczny i funkcjonalny design
Wygodna i łatwa w przemieszczaniu, dzięki uchwytowi na środku lampy, STARLED5 jest również praktycznym rozwiązaniem dla zespołu medycznego, który może odchylać ją na poprzecznym uchwycie, utrzymując stabilność i ciągłość oświetlenia nawet w czasie ruchu.
Bierzemy pod uwagę wymogi sanitarne. Z tego powodu STARLED5 jest wytwarzana z gładkiego i odpornego materiału, którego czyszczenie jest szybkie, łatwe i całkowite. Kształt lampy zapewnia komfort wizualny i jest szczególnie dostosowany do przepływów laminarnych. Ich struktura została szczegółowo przeanalizowana, w celu uniknięcia przepływów powietrza w sali operacyjnej; lampa maksymalnie redukuje obszary turbulencji.

STARLED5 zapewnia:

 • wysokiej jakości iluminację dla każdego rodzaju zabiegów
 • temperaturę koloru 4900 °K, która perfekcyjnie odzwierciedla kontrast w obszarze zabiegu
 • brak cieni w obszarze zabiegu i całkowite oświetlenie powierzchni i w głąb
 • czystą jasność światła o mocy 135.000 luksów
 • niespotykaną wytrzymałość przy niskim poborze energii
 • indeks odwzorowania kolorów 95 (CRI)
 • światło wolne od podczerwieni, bez generowania ciepła w obszarze zabiegu i na głowie chirurga
 • ergonomię niespotykanej prostoty użytkowania i łatwe pozycjonowanie
 • rewolucyjny system sterowania I–SENSE® zapewniający precyzję, szybkość i prostotę pozycjonowania. Oprócz tego STARLED5 ma zsynchronizowane komendy (w wersji podwójnej i z OT-STARLED), która zapewnia prostotę użytkowania, szybki czas odpowiedzi i możliwość sterowania przez jedną osobę.
 • system dopasowania wielkości pola chirurgicznego dzięki zogniskowaniu wiązki światła, uzyskiwany dzięki prostemu pokrętłu
 •  


System LIGHT–UP® dla minimalizacji inwazyjności chirurgii
STARLED5 występuje z nowym systemem LIGHT-UP®, unikalną technologią, która, dzięki światłu pochodzącemu z górnej części lampy, pozwala na poziom oświetlenia, który można regulować w zależności od potrzeb.
Tej technologii poświęcono szczególnie dużo uwagi i w rezultacie jest ona idealna dla przygotowania i pracy podczas zabiegu, monitorowania pacjenta i operacji mikroskopowych.
System LIGHT-UP® wysyła perfekcyjne światło i daje komfort wizualny obrazu na monitorze.

Ciągłe i zogniskowane oświetlenie obszaru zabiegowego
Aby uzyskać prawidłowe oświetlenie pola chirurgicznego w oparciu o potrzeby chirurgów, STARLED5 może wytworzyć zarówno światło zogniskowane, jak i otaczające. System światła zogniskowanego jest uzyskiwany manualnie, na centralnym uchwycie lampy. Poręczny uchwyt można łatwo zdjąć do sterylizacji; na zamówienie można zamontować na nim również stałe ognisko lub kamerę. 

Kompatybilność multimedialna i synchronizacja
Na STARLED5 można zamontować kamerę video (opcja) zintegrowaną w uchwycie na środku lampy lub umieszczoną na osobnym ramieniu.
STARLED5 można wyprodukować w następujących konfiguracjach: STARLED5 Double (podwójna konfiguracja) i STARLED5 w połączeniu z OT-STARLED. W obu przypadkach lampy będą miały zsynchronizowane komendy, gwarantujące prostotę użytkowania nawet przez jedną osobę. STARLED5 jest kompatybilna ze wszystkimi lampami serii STARLED oraz monitorami.