lampy zabiegowe


Kliknij aby powiększyć...

lampa operacyjna w technologii LED

Zimne światło dla dłuższego cyklu życia produktu

Najnowsza technologia LED pozwala na emisję światła dla sali operacyjnej bez podczerwieni, dzięki czemu redukcji ulega ciepło generowane przez głowicę, a w konsekwencji temperatura w obszarze głowy chirurga. Duża ilość diod ułożonych okrężnie i rozdzielonych na 7 grup (po 3 diody w każdej) wokół uchwytu oraz 7 innych grup (po 7 diod każda) ułożonych promieniowo w uchwycie stanowi nowość w OT-STARLED; dzięki nim powstaje plama światła wygenerowana przez 70 diod, o średnicy od 26 cm do 1 m, o mocy światła na poziomie 160.000 luksów, przez 50.000 godzin.

Opatentowany system ACRIS®

Niezwykły i innowacyjny opatentowany system ACRIS® zapewnia, dzięki sterowaniu mikroprocesorowemu utrzymywanie krzywych elektrycznych typowych dla LED na niezmiennym poziomie w czasie, przy jednoczesnym zachowaniu cyklu życia 50.000 godzin.
OT-STARLED odwzorowuje kolor indeksem na poziomie 95%, wartości niezmiennej w czasie i temperaturze koloru 4.900 °K. Te dwie wartości pozwalają dokładnie odtworzyć skalę chromatyczną kolorów ciała ludzkiego.

Mocne światło bez cienia

OT–STARLED wyposażono w adapter jasności, dzięki któremu dystrybucja światła LED przebiega regularnie, a światło na polu operacyjnym jest bardziej homogeniczne. Adapter jasności działa automatycznie i inteligentnie, wzmacniając wiązki światła wolnych obszarów. Cienie generowane przez ciemne obszary są natychmiast rozpraszane i kompensowane wiązkami w obszarach oświetlonych, produkujących homogeniczne, bezcieniowe światło i zapewniając intensywność, niezmienność i niezawodność oświetlenia w każdych warunkach.

Innowacyjny system sterowania I–SENSE®

Dokładne badania skłoniły producenta do opatentowania pierwszego innowacyjnego systemu sterowania I–SENSE® opartego na cyfrowej higienie i łatwości użytkowania przycisków przez personel medyczny.
Przy pomocy I-SENSE® można sterować:

  • włączaniem i wyłączaniem
  • intensywnością światła
  • światłem endoskopowym
  • DOF – głębią pola
  • ogniskowaniem pola dla chirurgii

I-SENSE® jest dokładnym, funkcjonalnym i czytelnym systemem wyposażonym w pamięć parametrów operacyjnych, co upraszcza przełączanie się między różnymi trybami operacyjnymi (standard, automatyczny, światło otaczające). OT–STARLED ma praktyczny i funkcjonalny design. Niespotykana wręcz łatwość manewrowania jest możliwa dzięki centralnym i poprzecznym uchwytom, które umożliwiają personelowi medycznemu przemieszczanie lampy przy zachowaniu pełnej stabilności i ciągłości oświetlenia podczas manewru.
Bierzemy pod uwagę wymogi sanitarne. Z tego powodu OT-STARLED wyprodukowano z gładkich i odpornych materiałów, sprawiających, że czyszczenie jest szybkie i łatwe.
Kształt lampy dostosowano do przepływów laminarnych. Ich struktura została szczegółowo przeanalizowana w celu uniknięcia przepływów powietrza w sali operacyjnej, redukując maksymalnie obszary turbulencji.

Multimedia

OT–STARLED jest dostarczana ze standardową kamerą video, która można zintegrować wewnątrz uchwytu na środku głowicy lub umieścić na osobnym ramieniu z seryjnym interfejsem USB.

OT–STARLED jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami video producenta i można ją dostosować do stołów operacyjnych, wózków lub lamp chirurgicznych, w zależności od potrzeb użytkownika.
Aby zracjonalizować czynności konserwacyjne OT-STARLED można dostarczać wraz z innymi lampami STARLED, seriami monitorów itp.

System LIGHT–UP® dla chirurgii o minimalnej inwazyjności

OT–STARLED nadaje się do oświetlania sal operacyjnych i jest dostarczana z nowym, opatentowanym systemem LIGHT-UP®, który, dzięki specjalnym wiązkom światła, daje możliwość dostosowania poziomu oświetlenia do z bieżącej aplikacji. Wiązka światła pochodząca z górnej części czaszy pozwala widzieć szczegółowo pole operacyjne przy zachowaniu poprawnego obrazowania na monitorze.
Ten rodzaj technologii został przeanalizowany w celu minimalizacji inwazyjności chirurgii, stając się optymalnym przygotowaniem i polem działania podczas operacji i monitorowania pacjenta oraz operacji z użyciem mikroskopu.